Girya / Kettlebell

TGA Marka Patenti ile 15 yıldır ürettimini sürdürdüğümüz Pro Sınıfı Girya / Kettlebell uluslararası ölçü ve standartlarda olup %100 Türk malıdır. Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında kullanılan doğru ölçekli giryalardır. Bu konudaki en iyi Girya / Kettlebell ekipmanlarını arıyorsanız kendinizi daha fazla yormayın.

Neden Pro Girya / Kettlebell almalıyım ?
TGA Marka Patentli ekipmanlar uluslar arası kabul görmüş standart ve ölçülerdedir. Bu ekipmanlar vücuda teması ve hacimsel yapısı ile ilgili olarak diğer ekipmanlardan daha sağlıklı ve daha doğru kullanım kolaylığı sağlar. Bütün Girya / Kettlebell aynı boyutta olup yine uluslar arası renk sistemine göre kilolara ayrılır. Diğer ekipmanlarla yapıcağınız çalışmalar sizi doğru teknikten uzaklaştırıp vücudunuzun zarar görmesine neden olabilir. Bu sebepten dolayı doğru ekipmanlarla çalışmaya özen göstermelisiniz.

Kendi başına başlıca bir spordur. Ayrıca diğer tüm spor dalları için yardımcı ve geliştiricidir.


Girya / Kettlebell Modelleri


Kettlebell 12kg
Kettlebell 16kg
Kettlebell 20kg
Kettlebell 24kg
Kettlebell 28kg
Kettlebell 32kg

Talep formumuzu doldurunuz, biz sizi arayalım!!
Formu doldurup yada sitemizin sağ alt kısmında yer alan "online destek" ile sipariş verebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizinle en kısa sürede iletişim kuracaktır..


Türklerde Ağırık Kaldırma

Türklerde Ağırlık Kaldırma

Köylerde, pehlivanlığa tutkun gençler, bazı ağırlık çalışmaları yaparken, Osmanlı Ordusu'nda ve spor kuruluşları olarak kabul edilen tekkelerde de, aynı amaçla, değişik hareketler görülür.

Osmanlı'da Girya

Osmanlı'da Girya

Bu spora Osmanlı padişahları da özel bir ilgi göstermişlerdir. Örneğin IV. Murat'ın mermerden yapılma 102 kg ağırlığında bir Girya'ya sahipti.